Wiktoria Wizner, polska mezzosopranistka, w 2021 ukończyła Królewskie Konserwatorium Szkocji w Glasgow pod kierunkiem Clare Shearer. Od 2021 jest jedną z artystek reprezentowanych przez Kamedulski Art Agency.

Urodzona 21 maja 1992 roku w Koszalinie, w 2018 roku ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy z tytułem magistra wokalistyki.


Debiutowała w 2014 roku jako Filipiewna w „Eugeniuszu Onieginie” na scenie Opery Nova w Bydgoszczy jako najmłodsza wokalistka z obsady. W następnym roku wystąpiła jako Marcelina w „Weselu Figara” w Teatrze Muzycznym w Toruniu. Ma również bogate doświadczenie w rolach operetkowych; w 2016 roku Wiktoria wystąpiła jako Fedora w ,,Balu w Operze'' w UMK Auditorium w Toruniu, w 2017 roku zagrała Sylvię Varescu w ,,Ksiezniczce Czardasza'' w Akademii Muzycznej  w Bydgoszczy, a w 2018 zadebiutowała na scenie   Opery Bałtyckiej w Gdańsku w ``,,Orfeuszu w piekle” jako Minerva oraz jako Berta w ,,Cyruliku Sewilskim'' w Operze Nova w Bydgoszczy. W 2019 roku Wiktoria jako pierwsza śpiewaczka w historii wystąpiła w głównej roli w nowo skomponowanej operze „Salija” skomponowanej przez Krzysztofa Dobosiewicza.


Swoją edukację w Szkole Operowej Krolewskiego Szkockiego Konserwatorium Muzycznego w Glasgow  rozpoczęła w 2019 roku. W lutym 2020 Wiktoria wystąpiła jako Pani Peachum w „Operze za trzy grosze” w AGOS Theatre w Glasgow. Przygotowała także rolę Oktawii w „Koronacji Poppei” w czerwcu 2020 roku. Obecnie przygotowuje role Kornelii w „Juliuszu Cezarze”, Starszej kobiety w „Flight” oraz wiele rol mezzosopranowych w operze „Dziecko i czary”.

W  listopadzie 2021, Wiktoria występowała jako Samotnieja w ,,Salii" Krzysztofa Dobosiewicza, wystawianej w Filharmonii Gorzowskiej w Gorzowie Wielkopolskim.
Podczas wystépow w Polsce oraz swojej edukacji w Królewskim Konserwatorium Szkocji miała przyjemność pracować z wieloma wybitnymi arystami, śpiewakami, pianistami, dyrygentami, reżyserami oraz dyrektorami castingow, byli to m.in. Seann Alderking, Giselle Allen, Natalia Babinska, John Butt, Karen Cargill, Caroline Clegg, Jack Furness, Mark Hathaway, Warcisław Kunc, Stephen Lawless, Tony Legge, Steve Phillips, Sarah Playfair, Maria Sartova, Clare Shearer, Ingrid Surgenor, Duncan Williams, Piotr Wajrak, Philip White, Jerzy Wołosiuk.


Wiktoria jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów wokalnych (w Polsce, na Łotwie, w Czechach, we Włoszech, w Turcji i Wielkiej Brytanii). Ma również doświadczenie koncertowe. Wystepowala m.in. w Filharmonii Bałtyckiej w Bydgoszczy, Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, Filharmonii Koszalińskiej, Filharmonii Łódzkiej, Operze Kameralnej w Warszawie, Katedrze w Grodnie (Białoruś), Teatrze Dramatycznym w Nikołajewie (Ukraina) oraz Palazzo Mezzacapo in Maiori (Włochy).